LiveSCORE baraj: Gloria Cornești-CSM Slatina, manșa retur a barajului de promovare în Liga a III-a

UPDATE. Golll CSM Slatina. Ovidiu Popescu deschide scorul pe terenul dâmbovițenilor. Gloria Cornești egalează prin Enescu, în minutul 58. Panait o readuce pe CSM Slatina în avantaj în minutul 89. Slatina are echipă în Liga a III-a

Final

Min. 90+4. Gazdele ratează un penalty. Meciul se termină, iar CSM Slatina este echipa promovată în Liga a III-a, după ce a câștigat ambele meciuri

Min. 89:1-2. Bogdan Panait readuce CSM Slatina în avantaj pe tabela de marcaj. Acesta înscrie cu o execuție de la distanță

Min 78: 1-1. Jocul nu a mai adus ocazii importante, însă chiar și la egal, CSM Slatina este echipa care promovează, după victoria cu 2-0 pe teren propriu

Min. 58. 1-1. Minge aruncată în careul echipei slătinene, Enescu ii ia fața lui Stănică și-l învinge pe Gavriș

Min. 46:Se reia jocul cu CSM Slatina în avantaj

CSM Slatina intra în avantaj, după primele 45 de minute, prin golul lui Ovidiu Popescu

Min. 28: 0-1. Ocazie mare pentru CSM Slatina. Contraatac al slătinenilor, șutul lui David Oprescu din interiorul careului trece puțin pe lângă bară

Min. 20: 0-1: Precup ratează o ocazie imensă. Din doar câțiva metri, căpitanul slătinenilor îl ia la țintă pe portar

Min. 2:0-1. Ovidiu Popescu deschide scorul cu un șut din marginea careului de 16 metri

CSM Slatina întâlnește, de la ora 17.30, în deplasare, în meciul retur din cadrul barajului de promovare în Liga a III-a, la Cornești, campioana Dâmboviței. Meciul tur a fost câștigat de echipa pregătită de Bobi Verdeș, scor 2-0.