Numit prin delegare director al Evidenţei Persoanelor Olt, după ce fostul şef Silviu Neacşu s-a pensionat, Nicolae Martin va rămâne director al insituţiei aflate în subordinea CJ Olt şi în următoarele şase luni. Consilierii judeţeni au aprobat, în sedinţa din 25 iulie, proiectul cu privire la exercitarea cu caracter temporar a funcției publice de conducere vacante de director executiv al Evidenței Persoanelor Olt de către Martin Nicolae.