Derby în Divizia A la handbal feminin. CSM Slatina primeşte vizita echipei Activ Ploieşti, formaţie aflată pe primul loc în clasamentul seriei, având în vedere faptul că are un meci în plus disputat. Confruntarea este programată duminică, 8 octombrie, în sala LPS Slatina, cu începere de la ora 11.00.
Meci important pentru handbalistele slătinene pregătite
de Attila Horvath. Duminică, de la ora 11.00, în sala LPS Slatina, slătinencele
primes vizita primei clasate, Activ Ploieşti. Cele două formaţii au maximum de
puncte, însă adversarele au un meci în plus disputat.
Aşadar, cele mai bune echipe ale seriei A a Diviziei A la handbal feminin se întâlnesc, duminică, în cadrul unei partide ce poate fi catalogate drept derby.
CSM Slatina are obiectiv promovarea în Liga Naţională.