O femeie în vârstă de 72 de ani, din Corabia, a murit după ce,
miercuri, a fost lovită de o autoutilitară, pe drumul judeţean DJ 544A,
care trece prin localitate.
În urma evenimentului rutier, femeia a decedat, iar trupul acesteia a fost transportat la Spitalul Orășenesc Corabia în vederea efectuării autopsiei și a stabilirii cauzei decesului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
„Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, fiind întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, transmite IPJ Olt.