Echipa de handbal CSM Slatina a oferit o replică bună cu CSM Bucureşti, însă nu a putut furniza surpriza şi a cedat la trei goluri diferenţă, scor 30-33.

Slătinecele au început bine, au condus în prima jumătate de repriză, însă formaţia bucureşteană a preluat conducerea înainte de pauză, iar în a doua repriză a controlat jocul, asigurându-şi victoria, oarecum previzibilă. Chiar şi aşa, jucătoarele pregătite de Victorina Bora au avut o evoluţie bună, reuşind să înscrie 30 de goluri contra unei formaţii care evoluează în Champions League.

• Foto VIDEO. CSM Slatina a pierdut, scor 30-33, duelul cu CSM Bucureşti, la capătul unui joc în care a oferit o replică bună

Cea mai bună marcatoarea în tabăra slătineană a fost extrema Mara Matea, cu opt goluri, urmată de Rebeca Necula, cu şapte goluri.  În tabăra bucureşteană, Cristina Neagu a marcat 10 goluri, urmată de Arntzen Emilie , cu şapte goluri.

În urma acestui rezultat, CSM Slatina rămâne cu şase puncte şi se află pe penultimul loc, care duce la retrogradarea directă.

Runda viitoare, handbalistele pregătite de Victorina Bora vor întâlni, în deplasare, SCM Craiova.