Începută în vara anului trecut, odată cu schimbările apărute la toate nivelurile, reconstrucţia formaţiei din Caracal continuă şi în 2011. După un tur la finalul căruia echipa ocupă un loc în zona de mijloc a clasamentului, staff-ul grupării de Liga a III-a rămâne consecvent proiectului iniţial, mizând pe aceiaşi tineri fotbalişti aduşi la începutul campionatului. Programată astăzi, la baza de la Deveselu, reunirea lotului de jucători aduce o singură certitudine, fundaşul central Octavian Stuparu, în timp ce la capitolul plecări figurează doar două nume, Florea şi Popescu.
„Vor veni băieţii pe care i-am avut în tur, mai puţin cei doi la care am renunţat. Cred că vor fi prezenţi şi jucătorii împrumutaţi, Dumitrescu şi Stănescu. O să vedem ce zice şi conducerea. Poate vor fi şi jucători care îşi manifestă intenţia să plece, dacă au primit oferte”, a spus „principalul” Laurenţiu Urâtu.
„Până la intrarea în cantonament vom face un antrenament pe zi. Va fi o latură fizică, dar vom încerca să facem şi cu mingea, dacă terenurile vor fi bune. Avem perfectate cinci meciuri de verificare: pe 29 ianuarie cu Albota, pe 2 şi 8 februarie cu FC Argeş, iar pe 22 şi 25 februarie cu Alexandria. În perioada cantonamentului vom mai face un amical sau două”, a mai declarat antrenorul celor de la FC Caracal.