CSM Slatina, victorie în jocul de pregătire cu Flacăra Horezu

CSM Slatina a continuat jocurile de pregătire ale iernii cu un meci în compania formaţiei din Liga a III-a, Flacăra Horez. Divizionara secundă s-a impus, scor 1-0, prin golul marcat de Cristinel Dinu, în minutul 86.

CSM Slatina s-a impus, scor 1-0, în meciul de pregătire susţinut pe unul dintre terenurile din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai” cu Flacăra Horezu. Golul victoriei a fost marcat de mijlocaşul Cristinel Dinu (min.86). Şi în acest meci, antrenorul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a împărţit lotul în două echipe.

CSM Slatina a mai înregistrat, în jocurile de pregătire disputate până acum, victorii cu Concordia Chiajna şi CSM Alexandria, scor 2-1, şi o remiză cu CSA Steaua, scor 1-1.

CSM Slatina va întâlni miercuri, în cel de-al cincilea joc de pregătire, tot pe teren propriu, echipa din Liga a III-a ARO Câmpulung.

CSM Slatina (prima repriză): Micu, Constantin Radu, Gherghe, Sălcianu, Robert Riza, Silvian Matei, Năstăsie, Denis Dragu, Ciocâlteu, Marin, Kayondo.

CSM Slatina (repriza a II-a): Bănuţă, Mitran, Abel Stan, Mondragon, Călin Toma, Donca, Dorin Toma, Leaţă, Ciobănică, Raul Popa, Valentin Alexandru.