CSM Slatina, victorie în amicalul cu CSM Cetatea Turnu Măgurele

Echipa de fotbal CSM Slatina a susţinut, astăzi, pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai”, cel de-al treilea joc de pregătire al iernii, în compania formaţiei din eşalonul al treilea, CSM Cetatea Turnu Măgurele. Gruparea pregătită de Daniel Oprescu s-a impus cu 2-0, prin golurile marcate de Cătălin Doman şi George Leaţă.

După jocurile cu Minerul Costeşti şi CS Universitatea Craiova, CSM Slatina a continuat seria partidelor de verificare cu un joc pe terenul sintetic din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai”, în compania celor de la CSM Cetatea Turnu Măgurele.

Slătinenii au deschis scorul repede, prin Cătălin Doman (min.8), pentru ca George Leaţă să majoreze în actul secund, spre finalul confruntării (min.85), stabilind scorul final, 2-0.

Antrenorul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a utilizat, şi în această partidă, formule diferite de start în cele două reprize, astfel încât toţi jucătorii să aibă aproximativ acelaşi număr de minute jucate.

CSM Slatina va continua miercuri, 8 februarie, jocurile de pregătire ale iernii. Sporting Roşiori va fi partenera de joc a divizionarei secunde slătinene, într-o partidă care se va disputa tot pe teren propriu.

CSM Slatina (prima repriză): Simion Velcu, Alexandru Dinu, Alexandru Sălcianu, Marian Manea, Abel Stan, Dorin Toma, Marian Anghelina, Alexandru Ciocâlteu, Cătălin Doman, Constantin Radu, Mykhaylo Plokhotnyuk.

CSM Slatina (a doua repriză): Cătălin Preduţ, Mitran, Smirnov, Hagiu, Pisăru, Marian Şerban Andrei Traşcu, George Leaţă, Luis Niţu, David Oprescu, Palade.