CSM Slatina a încheiat cu o remiză, 2-2, ultimul meci de pregătire, disputat în deplasare cu CS Şelimbăr

Echipa de fotbal CSM Slatina a încheiat la egalitate, scor 2-2, ultimul joc de pregătire, disputat în deplasare, pe Stadionul Municipal din Râmnicu Vâlcea, în compania celor de la CS Comunal Şelimbăr, viitoare oponentă în Liga a II-a.

Antrenorul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a aliniat un alt unsprezece de start faţă de partida precedentă, disputat cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Prima repriză s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. Actul secund a adus deschidere scorului, gazdele punctând pe tabelă prin Dandea, pentru ca atacantul grupării slătinene, Alexandru Popovici să egaleze câteva minute mai târziu.

Şelimbăr a trecut, din nou, în avantaj pe tabela de marcaj în minutul 75, în urma unui penalty executat de Alexandru Ciocâlteu, pentru ca slătinenii să restabilească egalitatea prin George Leaţă, în minutul 86. S-a terminat 2-2, la capătul unei partide echilibrate.

CSM Slatina va debuta în Liga a II-a sâmbătă, 6 august, în deplasare, contra celor de la Concordia Chiajna.

CSM Slatina:  Pop, Pisăru, Salcianu, M.Manea, Mitran, Dorin Toma, Șerban, Dinu, David Oprescu, Cătălin Doman, Popovici.

CSC Șelimbăr: Mitrovic - Monea, Dandea, Natea, Arhirii - Curtean, Boboc, Al. Luca - Manole, Ciocâlteu- J. Gele.