Vişina Nouă a pierdut disputa cu CS Afumaţi, pe teren propriu

Formaţia antrenată de Laurenţiu Urîtu, Sportul Vişina Nouă, a pierdut partida disputată pe propriul teren contra celor de la CS Afumaţi, scor 1-0 şi continuă să aibă emoţii în privinţa retrogradării.

Sportul Vişina Nouă a disputat partida din cadrul etapei a XX-a, pe propriul teren, în faţa celor de la CS Afumaţi. Gruparea din sudul judeţului s-a văzut învinsă şi diferenţa faţă de FCM Târgovişte se menţine de cinci puncte, însă oltenii nu au scăpat de emoţiile retrogradării. Jucătorii pregătiţi de Laurenţiu Urîtu au făcut o primă repriză bună, în care au ratat câteva ocazii de a deschide scorul. După pauză, oaspeţii au intrat mai bine în joc şi au reuşit se puncteze la doar şase minute de la reluare, prin Muscă. Sportul a încercat să obţină măcar un punct în faţa propriilor suporteri, însă fără succes pe tabela de marcaj.

„Am jucat, am avut ocazii, dar nu am reuşit să marcăm”

Adrian Rafailă, directorul sportiv al celor de la Vişina, a declarat că băieţii s-au comportat bine, au jucat, şi-au creat ocazii, însă nu au reuşit să marcheze. Oficialul Sportului consideră că toate meciurile vor fi grele până la final.

Am făcut un meci bun. Băieţii s-au comportat bine, însă este păcat că am pierdut şi suntem puţin dezamăgiţi. Am întâlnit o echipă bună, dar care nu a jucat senzaţional. Au jucători buni, însă nu au evoluat la capacitate maximă. Noi am jucat, am avut ocazii, dar dacă nu am reuşit noi să marcăm au făcut-o ei. În prima repriză am ratat patru, cinci ocazii. În a doua repriză au reuşit ei să puncteze. Puteam termina la egalitate, este păcat. Dacă obţineam un punct, ne măream avansul faţă de cei de la Târgovişte cu care avem meci peste două etape. Diferenţa rămâne în continuare de cinci puncte pentru că şi ei au luat bătaie, însă sperăm să nu se întâmple vreo surpriză în meciul direct. Etapa viitoare vom juca împotriva celor de la Atletic Bradu. Va fi din nou un meci greu, la fel cum vor fi toate până la sfârşit”, a afirmat Adrian Rafailă.

Sportul Vişina Nouă: Dinu, Căpraru, Neacşu, Sârbu, Rădulescu, Glişcă, Aria, Badea, Coţofană, Dinu, Holtea. Au mai evoluat: Năuiu, Turcu şi Mădălin Ion.