Sportul Vişina Nouă, eşec la scor pe terenul liderului, Chindia Târgovişte

Înfrângere usturătoare pentru singura grupare olteană din Liga a III-a, Sportul Vişina Nouă. Aceasta a pierdut fără drept de apel jocul cu liderul, Chindia Târgovişte, scor 6-0.

Gruparea de Liga a III-a, Sportul Vişina Nouă, a evoluat week-end-ul trecut, în deplasare, pe terenul celor de la Chindia Târgovişte, liderul seriei a III-a. Formaţia din sudul judeţului nu a avut nicio şansă în această rundă pe care a pierdut-o fără drept de apel, scor 6-0. În minutul 2, Matei a reuşi să deschidă scorul cu o lovitură de cap din trei metri.

Cinci minute mai târziu, Cherchez a majorat diferenţa pe tabelă cu un şut la colţul lung. După doar alte patru minute tabela indica 3-0, când tacantul Daniel Popa a înscris cu un şut la vinclu. Cele trei goluri reuşite în prima parte au fost urmate de alte trei în actul secund. La patru minute de la reluare, Răzvan Dobre a făcut 4-0, după care, în minutul 65, Daniel Popa a dus scorul la 5-0 cu un şut la colţul lung din interiorul careului. Ultimul gol al partidei a fost reuşit de Cosmin Anton, cu un minut înainte de expirarea timpului regulamentar.

„Nu sunt prea multe de spus”

Tehnicianul de la Sportul Vişina Nouă, Laurenţiu Urîtu, a declarat că nu sunt prea multe de spus despre această partidă contra liderului. Acesta vrea să treacă repede peste acest joc pentru că urmează o confruntarea dificilă, pe propriul teren, cu CS Podari.

„Nu sunt prea multe de spus. A fost o infuzie de copii care a întâlnit o echipă foarte bună. În minutul 11 era 3-0, ce poţi să mai spui? Am avut şi probleme de lot, dar am şi menajat câţiva jucători care puteau lua cel de-al patrulea cartonaş galben. Am mers cu entuziasm, însă ştiam că va fi foarte greu. Cei de la Târgovişte au în componenţă nişte jucători foarte buni. Acum ne gândim la meciul de sâmbătă, cu Podari. Toate partidele sunt grele. Sper că sâmbătă vom avea o altă faţă şi vom obţine toate cele trei puncte”, a precizat Laurenţiu Urîtu.