Sportul Vişina Nouă a pierdut, la limită, partida cu Urban Titu

Formaţia pregătită de Laurenţiu Urîtu, Sportul Vişina Nouă, a pierdut jocul disputat vineri, contra celor de la Urban Titu. Gruparea din sudul judeţului a pierdut jocul, la limită, scor 2-1.

Gruparea de Liga a III-a, Sportul Vişina Nouă, a pierdut partida susţinută în cadrul etapei a XIX-a. Formaţia olteană a evoluat, vineri, în deplasare, pe terenul celor de la Urban Titu. Echipa din sudul judeţului a pierdut, la limită, scor 2-1. Jucătorii aflaţi sub comanda lui Laurenţiu Urîtu au făcut o repriză bună, iar la pauză au intrat la egalitate, scor 0-0, toate cele trei reuşite ale partide venind în partea secundă a disputei.

Gazdele au reuşit să deschidă scorul la 6 minute de la reluarea reprizei secunde. Cristian Neguţ a învins pentru prima oară defensiva oltenilor şi a modificat pentru prima dată tabela. Fotbalistul pregătit de Cristi Bădoi a reuşit dubla la 5 minute după ce a deschis scorul. În minutul 65, Sportul Vişina Nouă a reuşit să reducă din avantaj prin Aria. Acesta l-a învins pentru prima dată pe Mişa, însă nu a fost de ajuns ca jucătorii pregătiţi de Laurenţiu Urîtu să obţină măcar un rezultat de egalitate. În urma acestui eşec, gruparea din sudul judeţului se clasează pe poziţia a X-a a clasamentului, cu 23 de puncte contabilizate în urma a şapte succese, două remize şi 10 înfrângeri.

Urban Titu: Mişa, Corbu, Caramalău, Vlad, Mirescu, Dicu, Bălşanu, Ivaşcu, Rădescu (min. 90+2 Sima), Neguţ (min. 78 Nedelcu), Roman (min. 70 Constantinescu).
Antrenor: Cristi Bădoiu

Sportul Vişina Nouă: Gălan, Căpraru, Neacşu, Sârbu, Rădulescu, Badea (min. 65 Turcu - min. 85 Năuiu), Dinu (min. 77 M. Ion), Aria, Dumbravă, Stancu, Holtea (min. 63 Coţofană).
Antrenor: Laurenţiu Urîtu.