Sportul Vişina Nouă a pierdut jocul de acasă cu SCM Piteşti

Formaţia antrenată de Laurenţiu Urîtu a pierdut jocul disputat sâmbătă împotriva celor de la SCM Piteşti şi continuă să aibă emoţii la retrogradare. Adrian Rafailă, oficialul de la Sportul, a spus însă că gruparea din sudul judeţului a condus jocul din primul şi până în ultimul minut.

Gruparea de Liga a III-a, Sportul Vişina Nouă, rămâne în lupta pentru retrogradare. Formaţia din sudul judeţului a evoluat, în week-end, pe propriul teren, contra celor de la SCM Piteşti.

Vişinarii au pierdut jocul, la limită, scor 1-0, şi nu au scăpat de emoţiile retrogradării. Jucătorii antrenaţi de Laurenţiu Urîtu au făcut o repriză bună, în care şi-au creat foarte multe ocazii de gol. Aceştia nu au reuşit, însă, să marcheze, iar la pauză s-a intrat la egalitate, scor 0-0. În partea a doua a întâlnirii, oaspeţi au reuşit să deschidă scorul la 11 minute de la reluare.

Alexe şi-a trecut numele pe tabela marcatorilor, iar golul său a fost cel care a adus toate cele trei puncte în dreptul formaţiei SCM Piteşti. În urma acestei înfrângeri, formaţia din sudul judeţului a rămas cu 26 de puncte şi continuă să aibă emoţii în privinţa retrogradării.

Rafailă: „Dacă era 4-0 la pauză, nu se supăra nimeni”

Adrian Rafailă, directorul sportiv al celor de la Sportul Vişina Nouă, a declarat că gruparea antrenată de Laurenţiu Urîtu a dominat jocul din primul şi până în ultimul minut. Acesta a mai sus că dacă gazdele conduceau cu 4-0 la pauză nu se supăra nimeni, având în vedere ocaziile avute.

„Nu sunt detalii prea plăcute din jocul cu SCM Piteşti pe care l-am pierdut cu 1-0. Am dominat partida în totalitate şi am avut ocazii în prima repriză cât pentru tot returul. Dacă era 4-0 la pauză, pe lângă alte ocazii, nu se supăra nimeni. Cred că am avut foarte mult ghinion. După ce trec minutele, intri în panică, îţi pierzi din concentrare şi nu mai eşti lucid în faţa porţii. Este o înfrângere greu de acceptat atât pentru noi, cât şi pentru jucători. În acest retur de câte ori am jucat bine am pierdut. Când am evoluat mai slab am reuşit să câştigăm”, a precizat Adrian Rafailă.