Cu sprijinul CSM Slatina, sportivele Andreea Jifcu şi Bianca Toma, alături de antrenoarea Andreea Zanfir, participă, în perioada 7-10 martie, la competiția World Table Tennis Contender Panagyurishte 2024, care se desfăşoară în Bulgaria.
Andreea Jifcu a început competiția joi, la categoria U17 și avut un parcurs foarte bun, locul 1 obținut în grupă i-a adus calificarea pe tabloul principal iar, vineri, Andreea luptă pentru un loc pe podium
Ea va juca de asemenea și la categoria U 19
Bianca Toma va începe competiția sâmbătă și va participa la categoria U 11.
Sportivă de top,Andreea și-a propus ca obiectiv o medalie pentru clubul slătinean la această competiție internațională. Şi colega ei mai mică își dorește o medalie la această competiție.