Înfrângere cu consecinţe pentru Sportul Vişina Nouă

Sportul Vişina Nouă a pierdut, cu scorul 6-0, partida disputată la finalul săptămânii trecute pe terenul grupării Concordia II Chiajna. Reprezentanţii grupării din Vişina Nouă nu văd nicio ieşire din această situaţie şi spun că echipa va retrograda din cauza lotului subţire de care a dispus antrenorul în acest sezon.

Probleme mari pentru Sportul Vişina Nouă, care ar putea părăsi eşalonul al treilea, după etapa a XXIV-a echipa olteană ajungând pe penultimul loc în clasamentul Seriei a III-a. Elevii antrenorului Laurenţiu Urîtu au pierdut la scor meciul disputat, la finalul săptămânii trecute, pe terenul satelitului grupării Concordia Chiajna.

Cele şase goluri ale gazdelor au fost marcate de Florin Anton, Florin Ilie, Ciumacenco, Militaru, Florin Răsdan şi Lemac. Reprezentantul Sportului Vişina Nouă, Adrian Rafailă, spune că la acest moment echipa nu poate mai mult.

„Cum să fie meciul de la Chiajna!? La şase la zero! Atât putem la acest moment cu aceşti copii de la FC Olt Slatina. Aceasta este echipa pe care o avem la acest moment. În minutul 15 era deja 3-0 pentru gazde, iar la pauză scorul era dus la 5-0. Vă daţi seama câte ocazii au avut cei de la Chiajna!”, a spus Rafailă.

Profesorul Adrian Rafailă s-a arătat resemnat în faţa retrogradării.

„Vor retrograda două echipe, noi sigur vom părăsi acest eşalon. Avem un lot foarte subţire, avem probleme, avem foarte mulţi jucători suspendaţi. Ne-am asumat aceste rezultate până la urmă”, a adăugat Rafailă.

În penultima etapă a Ligii a III-a, programată sâmbătă, Sportul Vişina Nouă va primi vizita grupării AFC Astra, lanterna seriei.