FOTO. Oltul Curtişoara, victorie cu 3-1 în manşa tur a barajului de promovare în Liga a III-a

Oltul Curtişoara s-a impus, scor 3-1, în manşa tur a barajului de promovare în Liga a II-a contra celor de la Cozia Călimăneşti, în jocul disputat în această după-amiază  pe teren propriu. Golurile formaţiei campioanei din judeţul Olt au fost marcate de Florin Tudor, Alin Andronache şi Petrişor Neagoe.

Victorie extrem de importantă în lupta pentru promovarea în Liga a III-a obţinută, în această după-amiază, pe teren propriu, de Oltul Curtişoara. Echipa pregătită de Iulian Mitrache, Ion Pîrvulescu şi Dan Vărzaru a câştigat cu 3-1 manşa tur a barajului de promovare şi este la un pas de accederea în eşalonul al treilea.

Oltul Curtşoara a deschis scorul prin Florin Tudor, pentru ca înainte de pauză Alin Andornache să majoreze avantajul. Oaspeţii au redus din diferenţă în 57, iar în minutul 85 Petrişor Neagoe a marcat pentru 3-1.

Returul se va disputa pe data de 25 iunie, de la ora 17.30, pe terenul celor de la Cozia Călimăneşti.