FOTO. CSM Slatina a câştigat amicalul cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Echipa de fotbal CSM Slatina s-a impus, scor 2-0, în meciul de pregătire disputat în compania celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Golurile au fost marcate de Alexandre Oliveira (min.22) şi Dorin Toma (min.60). Antrenorul grupării slătinene Daniel Oprescu a folosit toţi jucătorii aflaţi la dispoziţie.

Dată fiind întreruperea campionatului Ligii a II-a, ca urmare a acţiunilor loturilor naţionale, gruparea slătineană având trei componenţi convocaţi, oficialii nou-promovatei au decis perfectarea unui amical cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, disputat  astăzi la Slatina.

Meciul de pregătire s-a încheiat cu vitoria echipei slătinene, scor 2-0, prin golurile marcate de Alexandre Oliveira (min.22) şi Dorin Toma (min.60).

Antrenorul grupării slătinene Daniel Oprescu, a format două echipe, astfel încât toţi jucătorii din lot să evolueze cel puţin 45 de minute.

Sâmbătă viitoare, CSM Slatina reia partidele oficiale, cu un meci pe teren propriu, contra celor de la Politehnica Timişoara. Meciul se va disputa pe Stadionul „1 Mai”, de la ora 11.00.

CSM Slatina (prima repriză): Ionuţ Pop, Constantin Radu, Marian Manea, Alexandru Sălcianu, Pisăru, Traşcu, Şerban, David Oprescu, Oliveira, Trancă, Palade.

CSM Slatina (a doua repriză): Preduţ, Stan Abel, Hagiu, Gheorghe, Alexandru Dinu, Şerban, Necşulescu, Neicu, Dorin Toma, Popovici, Luis Niţu.