Echipa din Liga a IV-a ACS Viitorul Caracal va evolua, din runda actuală, pe Stadionul „Jane Niţulescu”, acolo unde îşi dispută meciurile din organizare proprie şi satelitul Universităţii Craiova. Echipa caracaleană a susţinut primele meciuri din actualul sezon pe terenul de la Băbiciu, iar din etapa a V-a va evolua pe stadionul din municipiul Caracal.
ACS Viitorul Caracal, formaţie ce activează în Liga a IV-a, va evolua pe Stadionul „Jane Niţulescu”. Anunţul a fost făcut pe pagina oficială a echipei, care şi-a anunţat astfel suporterii de noua schimbare.
„Dragi suporteri,
Suntem mândri și emoționați să vă dăm o veste pe care am așteptat-o cu toții: Acs Viitorul Caracal v-a juca meciurile de acasă pe terenul din orașul nostru, Caracal!
Mulțumim Primăriei Municipiului Caracal pentru încredere și sprijin!
Fără ajutorul dumneavoastră, nu am fi putut realiza visul de a juca acasă, în orașul nostru. Suntem recunoscători pentru tot și ne dorim să onorăm această susținere prin performanțele noastre pe teren”, transmite ACS Viitorul Caracal.
Din această vară, pe Stadionul „Jane Niţulescu” din municipiul Caracal evoluează şi satelitul Universităţii Craiova, care activează în Liga a III-a, seria a V-a.