CSM Slatina a remizat cu CSA Steaua în amicalul disputat pe Stadionul „1 Mai”

CSM Slatina contină invincibilitatea în jocurile de pregătire ale iernii. După victoriile cu Concordia Chiajna şi CSM Alexandria, CSM Slatina a remizat, scor 1-1 (1-0), în amicalul cu CSA Steaua Bucureşti, disputat în această după-amiază pe Stadionul 1 Mai. Slătinenii au deschis scorul în minutul 17, prin Raul Popa, pentru ca oaspeţii să egaleze în minutul 87, prin Daniel Vîrtej.

CSM Slatina  încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul de pregătire disputat pe teren propriu în compania celor de la CSA Steaua. Slătinenii au deschis scorul în minutul 17, prin Raul Popa, pentru ca oaspeţii să egaleze spre final de partidă prin Daniel Vîrtej. Gruparea slătineană a mai avut ocazii importante prin Kayondo.

Şi în acest meci, tehnicianul grupării slătinene, Daniel Oprescu, a utilizat formule diferite de start în cele două reprize. Cât priveşte conturarea unui prim unsprezece pentru începutul de campionat, antrenorul grupării slătinene spune că nu există noţiunea de titular. De asemenea, Oprescu s-a arătat supărat pe faptul că echipa a primit golul destul de uşor.

„Deocamdată, jucătorii încearcă să-şi câştige locul în primul unsprezece şi în lot, pentru că concurenţa este acerbă şi nimeni la ora aceasta nu are locul asigurat. În fiecare meci primim gol din cauza greşelilor personale destul de mari”, a precizat antrenorul echipei CSM Slatina, Daniel Oprescu.

CSM Slatina va continua meciurile de pregătire cu un joc programat vineri, 9 februarie, de la ora 11.00, pe teren propriu, cu Flacăra Horezu. Sâmbătă, pe 10 februarie, slătinenii ar fi trebui să întâlnească FC Argeş, însă formaţia piteşteană a anunţat că nu poate disputa jocul programat în urmă cu ceva timp.

CSM Slatina (prima repriză): Micu, Mitran, Abel Stan, Călin Toma, Donca, Dorin Toma, Leaţă, Cătălin Doman, Raul Popa, Valentin Alexandru.

CSM Slatina (repriza a II-a): Velcu, Constantin Radu, Robert Gherghe, Sălcianu, Riza, Silvian Matei, Năstăsie, Denis Dragu, Ciocâlteu, Marin, Kayondo.

Steaua: Frânculescu (67 Iancu) – Mafte (88 Dumitru), Beța (75 Avram), Vîrtej, Ceceri, Ilie (88 Brumă) – Matei (65 Raicu), Mancuso (63 Bărbulescu), Drăghici (46 Chunchukov) – Miguelez (80 Ioniță), Nacho (75 Florea).