Artrom Steel Tubes continuă angajările. Alte posturi scoase la concurs de uzina de ţevi din Slatina

Artrom Steel Tubes Slatina angajează inginer mecanic pentru fabrica situată pe strada Drăgăneşti.

Cerinţele pe care candidaţii trebuie să le îndeplinească sunt următoarele: studii superioare în domeniul tehnic (inginer mecanic), experienţa în domeniul ingineriei mecanice - constituie avantaj, cunoştineţ în domeniul tehnic - desen tehnic, materiale, maşini-unelte, cunoştinţe MSOffice (Word, Excel) - nivel avansat, cunoaşterea limbii engleze (nivel mediu), comunicativ, sociabil creativ.

Responsabilităţi:

  • citeşte şi interpretează proiecte, desene tehnice, schiţe;
  • citeşte şi interpretează prescripţii tehnice, regulamente, legi;
  • emite cereri de ofertă, face analiza de oferte emiterii comenzilor/contractelor pentru reparaţii MF cu terţi;
  • urmăreşte, pe toateă perioada derulării comenzilor lansate, lucrările în curs de execuţie până la finalizarea lor;
  • verifică devize şi situaţii de lucrări;
  • urmăreşte finalizarea lucrărilor şi emiterea proceselor verbale de recepţie, conform proiectelor de execuţie;
  • răspunde de corectitudinea în conţinutul documentelor pe care le întocmeşte, le semnează şi le transmite;
  • răspunde de întocmirea şi semnarea de documente de uz intern ale serviciului ME, grafice cu termene de scadenţă, situaţii operative.

 Beneficiile oferite:

  •  tichete de masă pentru fiecare zi lucrătoare, 35 lei
  • prime lunare
  • decontare 50% din costuri transport local în comun
  • decontare 50% din costuri transport în comun pentru persoanele care fac naveta
  • decontare 50% valoare combustibil pentru persoanele care fac naveta cu auto personal
  • bilet odihnă
  • prime de vacanţă în formă bănească sau voucher
  • asigurare de sănătate Signal Iduna
  • ajutoare pentru diverse evenimente familiale
  • minimum 28 zile concediu de odihnă
  • liber plătit cu ocazia zilei de naşere

 Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa de e-mail recrutare@artrom.com sau al sediul fabricii din Slatina, strada Drăgăneşti, nr. 30.

 Pentru relații suplimentare cei interesați se pot adresa la Serviciul Resurse Umane, telefon: 0372.498.193 sau 0372.498.362.

 Context

Artrom Steel Tubes a fost achiziționată la sfârșitul anului trecut de Grupul Hefestos Capital, specializat în investment banking, cu sediul în Belgrad și operațiuni în Europa, Asia și Africa. În urma tranzacției, ARTROM a devenit cea mai mare companie deținută de investitori din Serbia în România.

 Întreprinderea produce la uzina siderurgică din Reșița oțelul necesar uzinei de țevi din Slatina, de unde se livrează produse în principal in Europa si America, având ca agenți comerciali sucursalele sale din Europa și SUA. Companiile ARTROM din România însumează circa 2.350 de angajaţi (1550 în Slatina, 770 în Reșița și circa 30 în reprezentanțele din Europa și SUA) şi afaceri de 2 mld. de lei, din care 85% din exportul produselor către cei peste 600 de clienți din Europa și America.