Vediţa Coloneşti a pierdut, în prelungiri, returul semifinalei barajului de promovare

Vediţa Coloneşti a pierdut, scor 2-1, returul semifinalei barajului de promovare, disputat în deplasare cu Câmpulung Muscel, fiind astfel eliminată din lupta pentru promovarea în Liga a II-a.

Vediţa Coloneşti nu a reuşit să treacă de primul baraj de promovare în Liga a II-a. După 0-0 în meciul tur, Vediţa Coloneşti a pierdut returul disputat în deplasare cu formaţia argeşeană Câmpulung Muscel, scor 2-1.

Deşi a deschis scorul, în minutul 48, prin Voinescu, formaţia pregătită de Mircea Stan a pierdut. Gazdele au egalat în minutul 83, iar după cele 90 de minute regulamentare s-au disputat două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Câmpulung Muscel a marcat în minutul 104, calificându-se astfel în barajul final de promovare, în care va întâlni SCM Râmnicu Vâlcea, care a învins cu 6-0 echipa Zărneşti.

În urma înfrângerii, Vediţa Coloneşti încheie lupta pentru promovare în manşa semifinală, astfel că şi în noul sezon va evolua tot la nivelul Ligii a III-a.