Dinu Todoran, după remiza cu Farul Constanţa: „Am încercat să luăm toate cele trei puncte, nu am reuşit, dar este primul punct câştigat”

Echipa de fotbal CSM Slatina a condus, în meciul de pe teren propriu cu Farul Constanţa, prin golul marcat de Constantin Radu, care a deschis scorul în debutul reprizei secunde, însă s-a văzut egalată în minutul 70, partida încheindu-se cu o remiză, scor 1-1. Antrenorul grupării slătinene, Dinu Todoran, şi-ar fi dorit o victorie, având în vedere situaţia din clasament, însă a apreciat atitudinea jucătorilor săi, care au luptat până la ultimul fluier.

Antrenorul grupării CSM Slatina, Dinu Todoran, se aştepta la un meci foarte greu contra celor de la Farul Constanţa, echipă ce luptă pentru a prinde play-off-ul, iar în cele din urmă a fost nevoit să se declare mulţumit de egalul înregistrat. Tehnicianul grupării slătinene a aperciat atitudinea jucătorilor săi, care au luptat până la final pentru un rezultat pozitiv.

„Un meci foarte greu, ţinând cont că Farul Constanţa este o echipă care trage la play-off, care venea după nişte rezultate pozitive, noi după două înfrângeri, dar mă bucură atitudinea jucătorilor, care şi-au dorit din primul până în ultimul minut să câştige. Chiar şi pe final am încercat să luăm toate cele trei puncte, nu am reuşit, dar este primul punct câştigat”, a precizat antrenorul grupării slătinene, Dinu Todoran, după meciul contra echipei Farul Constanţa.

CSM Slatina va întâlni sâmbătă, 13 martie, în deplasare, CSM Reşiţa, urmând ca pe data de 20 martie să primească vizita celor de la Ripensia Timişoara. Ambele formaţii luptă, la fel ca CSM Slatina, pentru menţinerea în eşalonul secund.