Bărbat din Piatra Olt, suspect de coronavirus, decedat în ambulanță în curtea Spitalului Slatina, în momentul transferului la Caracal

Un bărbat, de 70 de ani, din Piatra Olt, internat vineri seară la Spitalul Slatina, cu afecțiuni respiratorii, și alte boli, a decedat în această după-amiază, în ambulanță, în timp ce era transferat la Caracal.

După ce s-a tratat acasă pentru răceală, în cele din urmă, bărbatul a fost internat vineri seară, la Spitalul Slatina. Având simptomatologie specifică COVID-19, s-a luat decizia transferului la spitalul suport, din Caracal. 

Astăzi după-amiază, în timp ce se efectua transferul, bărbatul a intrat în stop cardio-respirator, în ambulanță. Deși a fost resuscitat, bărbatul nu a răspuns manevrelor.

Surse medicale spun că bărbatul avea comorbidități.