FOTO. CSM Slatina, remiză în amicalul cu Universitatea Craiova, disputat în Bănie

Echipa de fotbal CSM Slatina a susţinut, astăzi, un joc de pregătitre în compania formaţiei din Super Ligă, CS Universitatea Craiova. Confruntarea s-a încheiat la egalitate scor 0-0, la capătul unui joc în care slătinenii s-au ridicat la nivelul adversarilor din primul eşalon fotbalistic.

Având în vedere întreruperea competiţiilor ca urmare a acţiunilor loturilor naţionale, CSM Slatina şi Universitatea Craiova s-au întâlnit într-o partidă amicală disputată pe terenul de pregătire al formaţiei din Bănie.

Divizionara secundă pregătită de Daniel Oprescu s-a ridicat la nivelul adversarei de nivel superior, confruntarea încheindu-se la egalitate, scor 0-0.

Tehnicianul grupării slătinene nu i-a putut folosi în acest joc pe Ionuţ Mitran, care se află la lotul naţional Under 20, căpitanul de echipă Cătălin Doman, care a acuzat ceva probleme medicale înaintea jocului, şi Marian Anghelina, de asemenea cu probleme medicale. Daniel Oprescu a format două echipe, astfel încât toţi jucătorii să evolueze câte o repriză.

Un joc foarte bun, băieţii au avut încredere şi au jucat, am avut şi câteva situaţii, şuturi din marginea careului, pe lângă bară. Din păcate, nu am marcat. De fapt asta ne lipseşte, mai mult curaj pe faza ofensivă, să finalizăm, pentru că defensiv ne-am închis foarte bine şi nu le-am permis adversarilor să-şi creeze ocazii”, a precizat Daniel Oprescu, care s-a arătat mulţumit de jocul elevilor săi.

CSM Slatina va întâlni sâmbătă, 1 aprilie, pe teren propriu, Unirea Slobozia, în cadrul celei de a doua etape a play-out-ului Ligii a II-a. Confruntarea se va disputa pe Stadionul „1 Mai”, de la ora 11.00.

CSM Slatina (prima repriză): Pop, Constantin Radu, Smirnov, Marian Manea, Pisăru, Traşcu, Dorin Toma, David Oprescu, Marian Danciu, George Leaţă, Plokhotnyuk.

CSM Slatina (a doua repriză): Silveanu, Abel Stan, Gherghe, Sălcianu, Alexandru Dinu, Şerban, Ciocâlteu, Luis Niţu, Adrian Niţă, Cristinel Dinu, Palade (min.70 Hagiu).

Universitatea Craiova (prima repriză): Popescu - Vlădoiu, Silva, Mendy, Vînă, Căpățînă, Hanca, Cîmpanu, Roguljic, Barbu, Koljic.

Universitatea Craiova (a doua repriză): Lazar - Hanca, Găman, Badelj, Vînă, Roguljic (Mendy, min. 80), Mateiu, Tomasec, Stana, Cîmpanu, Rivaldinho.