CSM Slatina s-a impus în meciul de pregătire cu CSM Alexandria

După victoria cu Concordia Chiajna, CSM Slatina s-a impus, scor 2-1 (1-0 pauză), şi în cel de-al doilea meci de pregătire al iernii, susţinut pe teren propriu cu CSM Alexandria. Golurile echipei slătinene au fost marcate de atacanţii Valentin Alexandru şi Kayondo Mahadi Maharez.

CSM Slatina s-a impus, scor 2-1, în cel de-al doilea amical al iernii susţinut pe unul dintre terenurile din cadrul complexului Sportiv „1 Mai” în compania colegei de eşalon secund, CSM Alexandria. Slătinenii au intrat la pauză cu 1-0, prin golul atacantului Valentin Alexandru, care a mai ratat trei ocazii mari de marca. Oaspeţii au egalat în actul secund, însă nou-venitul Kayondo Mahadi Maharez a punctat pe tabelă pentru 2-1.

Tehnicianul Daniel Oprescu a utilizat formule diferite de start în cele două reprize, astfel încât componenţii echipei să aibă acelaşi număr de minute jucate.

„Mă bucur că am încheiat jocul fără accidentări, pentru că în meciul precedent atacantul echipei noastre Mihai Ion şi-a rupt mâna şi va fi indisponibil o bună perioadă de timp. Este bine că am încheiat perioada pregătirii centralizate fără alte probleme medicale”, a precizat, după joc Daniel Oprescu.

Miercuri, CSM Slatina va întâlni, în cel de-al treilea meci de pregătire al iernii, CSA Steaua Bucureşti.

CSM Slatina (prima repriză): Velcu (Bănuţă), Mitran, Abel Stan, Sălcianu, Călin Toma, Mircea Donca, Silvian Matei, Leaţă, Doman, Raul Popa, Valentin Alexandru.

CSM Slatina (repriza a doua): Bănuţă(Micu), Constantin Radu, Robert Gherghe, Mondragon, Robert Riza, Năstăsie, Dorin Toma, Denis Dragu, Ciocâlteu, Cristinel Dinu (Marin), Kayondo.