CSM Slatina pierde pe terenul echipei Măgura Cisnădie

Echipa de handbal CSM Slatina a pierdut, scor 28-34, pe terenul formaţiei Măgura Cisnădie, la capătul unui meci în care la pauză slătinencele conduceau cu un gol. Actul secund a adus un joc slab, presărat de multe ratări în tabăra slătinencelor, care au cedat la o diferenţă de şase goluri.

CSM Slatina a pierdut la şase goluri, scor 28-34, meciul susţinut în această după amiază în Sala Sporturilor din Cisnădie, la capătul unei partide în care jucătoarele pregătite de Victorina Bora au ratat foarte mult în a doua repriză. Deşi la pauză conduceau cu 13-12, slătinencele au cedat, scor 28-34, înregistrând asfel cea de a opta înfrângere din acest sezon.

Cu doar 9 puncte acumulate în cele 11 partide disputate, CSM Slatina se află pe locul 12, care duce la barajul de evitare a retrogradării.

Runda viitoare, CSM Slatina va întâlni, în deplasare, Dunărea Brăila.

Cele mai bune marcatoare în tabăra echipei slătinene în partida de la Cisnădie au fost Adina Cârligeanu şi Luciana Popescu, fiecare cu câte cinci goluri marcate.