Andrei Creţu, două goluri pentru Rapid Bucureşti

Atacantul care a reuşit să marcheze şapte goluri pentru Alro Slatina în retur, Andrei Creţu, se află în cantonament centralizat cu Rapid Bucureşti, stagiul de pregătire efectuându-se în Austria.

Deşi oficialii de la Alro s-au plâns în repetate rânduri de atitudinea pe care o are jucătorul pe teren, lucrurile merg bine pentru atacantul de 24 de ani, care ar putea da lovitura în această vară şi să rămână în lotul echipei Rapid Bucureşti. În jocul amical disputat cu Bad Zell, în Austria, Ovidiu Sabău l-a trimis în teren pe Andrei Creţu după pauză, iar atacantul a reuşit să marcheze de două ori.

Creţu a marcat al zecelea gol pentru Rapid în minutul 56, semnând şi ultima reuşită a întâlnirii cu Bad Zell. Andrei Creţu a evoluat şi în amicalul cu MFK Kosice, rapidiştii obţinând doar un rezultat de egalitate, scor 2-2, dar atacantul care a trecut şi pe la Alro nu a reuşit să mai marcheze.