VIDEO/FOTO. CSM Slatina pierde dramatic, la un gol, meciul cu Gloria Bistriţa. Victorina Bora, supărată pe lipsa de concentrare la finalizare

Echipa de handbal CSM Slatina a scăpat din mână victoria cu Gloria Bistriţa, scor 24-25, la capătul unei partide în care jucătoarele pregătite de Victorina Bora s-au aflat la conducere pe tabela de marcaj până în ultimele minute ale duelului. Victorina Bora s-a arătat extrem de dezamgită de maniera în care jucătoarele sale au gestionat final partidei, în condiţiile în care au ratat ultimele trei atacuri, iar oaspetele au preluat conducerea, impunându-se la un gol.

Echipa de handbal CSM Slatina a pierdut dramatic meciul de pe teren propriu cu Gloria Bistriţa, scor 24-25, la capătul unei partide în care s-a aflat la conducere până în minutul 55. Slătinencele au ratat mult în finalul confruntării, iar oaspetele, care nu bifaseră nicio victoria în primele patru etape, au reuşit să plece cu toate cele trei puncte.

Victorina Bora s-a arătat extrem de supărată imediat după meci şi le-a reproşat jucătoarelor sale lipsa de concentrare la finalizare.

După acest meci, CSM Slatina va întâlni, în deplasare, rapid Bucureşti, în cadrul unei alte partide cu adevărat de foc.