VIDEO. CSM Slatina pierde, scor 26-29, meciul cu Minaur Baia Mare. Ce a declarat Victorina Bora, după meci

Echipa de handbal CSM Slatina a cedat, scor 26-29, în faţa vicecampioanei Minaur Baia Mare, la capătul unui joc aprig disputat. În urma acestui rezultat, jucătoarele aflate sub comanda Victorinei Bora rămân cu trei puncte, după cele trei jocuri disputate din cadrul actualului sezon.

CSM Slatina a pierdut, scor 26-29, jocul disputat pe teren propriu, în comania celor de la Minaur Baia Mare. Primele 30 de minute au fost echilibrate, cele două formaţii conducând pe rând, însă în a doua repriză formaţia oaspete s-a despris, învingând la trei puncte.

Victorina Bora s-a arătat supărată pe greşelile elevelor sale, în mod special în a doua repriză, dar şi pe faptul că interul Elena Livrinikj nu a reuşit să marcheze de la linia de nouă metri.

Runda viitoare, CSM Slatina va întâlni, în deplasare, CS Ştiinţa Bucureşti, partidă în care victoria este extrem de importantă.