Vedița Colonești pierde în ultimele secunde, scor 2-1, manșa tur a barajului cu Unirea Bascov

Vedița Colonești a pierdut, în ultimele secunde de prelungire, manșa tur a barajului de promovare disputată pe stadionul din Mioveni, în compania celor de la Unirea Bascov. Argeșenii au deschis scorul imediat după pauză, dar Aria a restabilit egalitatea, 1-1, în minutul 80. Cu un om mai puțin, după ce Marius Radu a fost eliminat pentru un gest nesportiv, Colonești a încercat pe cât posibil să țină de rezultat. Din păcate, argeșenii au marcat în ultimele momente ale jocului, partida fiind prelungită cu 4 minute.
Vedița Colonești a fost la un pas de o remiză prețioasă în meciul disputat în deplasare cu Unirea Bascov. Campioana județului Olt a marcat prin Aria, care a reușit un eurogol, restabilind egalitatea, 1-1, în minutul 80, după ce argeșenii punctaseră pe tabelă în minutul 55. Din păcate, Vedița Colonești a pierdut jocul în ultimele secunde ale prelungirilor.

Experimentatul fundaș central Marius Radu a văzut direct cartonașul roșu, pentru lovire fără minge, în minutul 87. Rămasă în inferioritate numerică, Vedița Colonești a încercat să conserve rezultatul.

Cu un om în plus, argeșenii au forțat victoria, reușind să puncteze chiar în ultimele secunde de prelungiri, manșa tur încheindu-se astfel cu 2-1.

Returul se va disputa sâmbăta viitoare, la Colonești, cu începere de la ora 17.30. În ciuda înfrângerii, Vedița Colonești menține șanse de promovare, însa misiunea nu va fi deloc ușoară.