LPS Slatina, replică bună în testul cu Şcoala de Fotbal „Gică Popescu”

Echipa de fotbal LPS Slatina Under 19 a susţinut, vineri, un prim amical al iernii în compania celor de la Şcoala de Fotbal „Gică Popescu”. Jocul a avut trei reprize, astfel încât întreg lotul să evolueze. Cristian Stănculeţu s-a arătat mulţumit de prestaţia echipei sale, în condiţiile în care adversarul evoluează în Liga Elitelor.

LPS Slatina a disputat vineri, pe terenul sintetic de pe Stadionul „1 Mai”, un joc de verificare în compania formaţiei de nivel superior, Şcoala de Fotbal „Gică Popescu”. Amicalul s-a întins pe parcursul a trei reprize, Cristian Stănculeţu dând astfel şansa tuturor jucătorilor din lot să evolueze.

„Sunt foarte mulţumit de joc, automat şi de rezultat. După primele două reprize conduceam cu 2-1, am făcut trei reprize, s-au mai marcat goluri, dar nu am ţinut scorul. Cele două goluri au fost marcate de Neacşu”,
a precizat profesorul de la LPS Slatina, Cristian Stănculeţu.

Echipa de la LPS Slatina va susţine, în această iarnă, şi un stagiu centralizat în localitatea vâlceană Brezoi.