LiveSCORE/Progresul Spartac-CSM Slatina, manşa tur a barajului de promovare în Liga a II-a

UPDATE. Golll Slatina. Echipa de fotbal CSM Slatina dispută manşa tur a „dublei” de promovare în Liga a II-a pe terenul adversarei, Progresul Spartac, de la ora 18.00.

Gollll Slatinaaaaa. Doman este faultat în careu, iar Vasile Gheorghe transformă fără probleme. Slatina câştigă cu 1-0  manşa tur a barajului. Final de meci

Trei minute de prelungiri

Min. 90: 0-0. Dublă schimbare. La Spartac iese Tudorache, intră Petcu, la Slatina iese Vlada, intră Necşulescu

Min. 84: 0-0: Ocazie pentru Spartac. Boiangiu prinde un şut de la 20 de metri, pe jos, Grecu are o intervenţie bună

Min. 81: 0-0: Schimbare la Spartac. Iese Geană, intră Cazaciuc

Min. 75: 0-0: Schimbare la Slatina. Iese Cosntantin Radu, intră Grigore Ceapă

Min. 73: Ocazie mare pentru Slatina. Vasile Gheorghe primeşte o minge în careu, preia pe piept, ăntoarce un adversar, dar şutul e blocat în ultimul moment de un fundaş advers

Min. 62:0-0. Ocazie enormă pentru CSM Slatina. Vasile Gheorghe bate o lovitură liberă de pe dreapta, Dorin Toma reia cu capul din apropiere, mingea se scurge pe lângă bară

Min. 47: 0-0: Ocazie mare pentru CSM Slatina. Doman prinde un şut de la 18 metri, mingea şterge transversala

Min 46: Meciul se reia de la 0-0, fără schimbări.

Prima repriză se încheie la egalitate, 0-0, la capătul a 45 de minute destul de echilibrate, fără prea multe ocazii clare de gol

Min. 44: 0-0: Ocazie pentru Spartac. Lovitură liberă de la 25 de metri, executată în careu, Acasandrei reia din plonjon, cu capul, pe lângă poartă

Min. 25: 0-0. Tudorache trimite, din interiorul careului, de lângă Cotigă, mingea trece departe de poartă

Min. 22: 0-0. Slătinenii obţin o lovitură lateral stânga, în apropierea careului, Vasile Gheorghe execută pe jos, însă Geană respinge în corner. Faza fixă rămâne fără rezultat

Min. 15: 0-0. Primul sfert de oră nu a adus ocazii mari de poartă, cele două formaţii evoluând destul de precaut

Meciul a început cu un moment de reculegere în memoria victimelor pandemiei COVID-19

Confruntarea este arbitrată de o brigadă condusă la centru de Ionuţ Coza, din Cernica-Ilfov, ajutat la cele două tuşe de Imre-Laszlo Bucşi, din Sfântu Gheorghe, şi Romică Bîrdeş, din Piteşti. Arbitru de rezervă va fi Bogdan Dumitrache, din Bucureşti. Obervatorii întâlnirii sunt Mihai Andrieş, din Bucureşti, şi Liviu Ciubotariu, din Galaţi.

CSM Slatina: Nicuşor Grecu, Toma Bodri, George Cotică, Marian Manea, Alin Demici, Dorin Toma, Vasile Gheorghe (cpt.), Constantin Radu, Cătălin Doman, Rareş Deta, Marian Vlada.

Rezerve: Simion Velcu, Eugen Militaru, Cristi Preda, Radu Necşulescu, Grigore Ceapă, Laurenţiu Ana, Ovidiu Popescu, Cătălin Grigore, Cătălin Găină.

Antrenor: Mihai Ianovschi.

Progresul Spartac: Raduta - A. Grigore, Leafu, Acasandrei, Sandru - Geana, Boiangiu, Donca - Milea - Tudorache, Stanciu (cpt)

Rezerve: Andrei Voican, Eugen Lixandru, Dănilă Parfeon, Giovani Petcu, Andreas Iani, Andrei Cazaciuc, Adrian Dorobanţu.

Antrenor: Andrei Eremia.