Sport

2017-09-13, 14:32:45

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament. Şapte echipe cu victorii pe linie

Runda a treia a eşalonului secund fotbalistic judeţean nu a mai adus rezultate spectaculoase ca cele din runda precedentă. Scorul etapei a fost înregistrat în seria a IV-a. Înainte Tia Mare a învins, pe teren propriu, cu 9-1, echipa Sportul Vişina.

Seria I

Unirea Bărăşti    - Voinţa Schitu    1-1
Vasile Ban Cungrea    - AS Bircii    2-1
Recolta Chiţeasca    - Viitorul Crâmpoia    3-0
Voinţa Jitaru    - Recolta Şerbăneşti    3-0
Dârjobvul Valea Mare    - Voinicii Tufeni    3-0
Recolta Bălteni    - Inter Brebeni    2-1
Voinţa Mărgineni    - Voinţa Teslui    8-2
Avântul Oporelu    - Recolta Movileni    3-2

Clasament

1. Recolta Bălteni    3    3    0    0    14-2    9
2. Dîrjovul Valea Mare    3    2    1    0    13-5    7
3. Unirea Bărăşti    3    2    1    0    10-3    7
4. Recolta Chiţeasca    3    2    0    1    13-3    6
5. Voinţa Mărgineni    3    2    0    1    15-10    6
6. Recolta Şerbăneşti    3    2    0    1    6-4    6
7. Voinţa Schitu    3    1    2    0    7-4    5
8. Voinţa Jitaru    3    1    1    1    9-7    4
9. Inter Brebeni    3    1    1    1    7-7    4
10. Avântul Oporelu    3    1    1    1    9-10    4
11. Viitorul Crîmpoia    3    1    0    2    10-10    3
12. Recolta Movileni    3    1    0    2    7-8    3
13. Vasile Ban Cungrea    3    1    0    2    3-12    3
14. Voinicii Tufeni    3    0    1    2    4-17    1
15. AS Bircii    3    0    0    3    1-7    0
16. Voinţa Teslui    3    0    0    3    5-24    0

Seria a II-a

Ştiinţa Găvăneşti    - a stat
Unirea Piatra Sat    - AS Morunglav    4-3
Unirea Pîrşcoveni    - Victoria Dobrun    4-0
Gloria Bistriţa    - Sporting Milcov    0-3
Ceramica Oboga    - AS Iancu Jianu    3-1
AS Voineasa    - Viitorul Leoteşti    4-1
Academica Balş    - Progresul Găneasa    2-0
FC Bîrza    - Oltul Slătioara    5-1
Branco Brîncoveni    - Rapid Piatra Olt    5-3

Clasament

1. FC Bîrza    3    3    0    0    16-2    9
2. Academica Balş    3    3    0    0    16-2    9
3. Sporting Milcov    3    2    1    0    8-2    7
4. Unirea Pîrşcoveni    3    2    1    0    7-1    7
5. AS Voineasa    3    2    0    1    8-5    6
6. Stiinţa Găvăneşti    2    2    0    0    8-5    6
7. Ceramica Oboga    3    2    0    1    8-6    6
8. Viitorul Leoteşti    3    2    0    1    7-6    6
9. AS Iancu Jianu    3    1    0    2    4-5    3
10. Victoria Dobrun    3    1    0    2    6-8    3
11. Progresul Găneasa    3    1    0    2    5-8    3
12. Branco Brîncoveni    2    1    0    1    6-11    3
13. Unirea Piatra Sat    3    1    0    2    5-10    3
14. AS Morunglav    2    0    0    2    5-8    0
15. Gloria Bistriţa    3    0    0    3    2-9    0
16. Oltul Slătioara    3    0    0    3    4-13    0
17. Rapid Piatra Olt    3    0    0    3    3-17    0

Seria a III-a

Olteţul Fălcoiu    - a stat
Unirea Radomireşti    - Sportul Sprîncenata    3-0
Progresul Dobrosloveni    - a stat
Ştiinţa Cioflanu    - Columna Traian    8-0
Valea Oltului Ipoteşti    - Victoria Cezieni    2-1
Olimpia Rotunda    - Unirea Stoeneşti    2-0
Viitorul Vlădila    - Valea Oltului Cilieni    4-5

Clasament

1. Olimpia Rotunda    3    3    0    0    12-4    9
2. Unirea Radomireşti    3    3    0    0    9-4    9
3. Valea Oltului Ipoteşti    3    2    1    0    8-5    7
4. Ştiinţa Cioflanu    3    2    0    1    11-4    6
5. Victoria Cezieni    3    2    0    1    11-5    6
6. Progresul Dobrosloveni    3    2    0    1    11-6    6
7. Sportul Sprîncenata    3    2    0    1    4-3    6
8. Olteţul Fălcoiu    2    1    0    1    4-2    3
9. Valea Oltului Cilieni    3    1    0    2    9-12    3
10. Columna Traian    3    1    0    2    4-10    3
11. Unirea Stoeneşti    3    0    1    2    3-7    1
12. Viitorul Vlădila    3    0    0    3    7-15    0

Seria a IV-a

Cristalul Cruşov    - a stat
Recolta Urzica    - Juventus Gura Padinii    2-0
Înainte Tia Mare    - Sportul Vişina    9-1
Oltul Izbiceni    - Recolta Grojdibodu    8-2
CN Vădastra    - Dunărea Corabia    2-5
AS Vădăstriţa    - Viitorul Orlea    1-3
Gloria Vişina    - Oltul Giuvărăşti    4-1
Victoria Ianca    - Unirea Brastavăşu    7-0

Clasament

1. Recolta Urzica    3    3    0    0    37-1    9
2. Viitorul Orlea    3    3    0    0    10-2    9
3. Înainte Tia Mare    3    2    1    0    13-2    7
4. Dunărea Corabia    3    2    0    1    14-8    6
5. Oltul Giuvărăşti    3    2    0    1    8-9    6
6. Gloria Vişina    3    1    2    0    6-3    5
7. Victoria Ianca    2    1    1    0    7-0    4
8. Cristalul Cruşov    2    1    0    1    3-1    3
9. AS Vădăstriţa    3    1    0    2    11-10    3
10. Juventus Gura Padinii    2    1    0    1    1-2    3
11. Oltul Izbiceni    3    1    0    2    10-13    3
12. Unirea Brastavatu    3    0    1    2    5-16    1
13. Recolta Grojdibodu    3    0    1    2    2-36    1
14. CN Vădastra    3    0    0    3    5-12    0
15. Sportul Vişina Nouă    3    0    0    3    2-19    0

Comentarii

Redacţia

2017-09-13 14:32:45

Conținutul website-ului www.gazetanoua.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea Gazeta Nouă. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa office@gazetanoua.ro