Sport

2012-03-28, 19:15:09

Liga a V-a/ Rezultate şi clasament

Etapa a II-a, retur:
Seria I
Inter 2 Brebeni    - Voinţa Mărgineni    4-0
Avântul Oporelu    - Unirea Priseaca        4-0
Oltul Slătioara    - Voinţa Schitu        6-2
AS Pleşoiu        - Unirea Bărăşti        5-3
Voinţa Jitaru    - Voinţa Verguleasa    4-2
Progresul Găneasa    - Vasile Ban Cungrea    2-0
Oltul Curtişoara    - AS Milcov            0-5

Clasament
1. AS Milcov        15    14    0    1    77-19    42 p
2. Progresul Găneasa    15    13    0    2    53-14    39 p   
3. Vasile Ban Cungrea    15    10    1    4    43-25    31 p
4. Voinţa Schitu        15    10    0    5    49-37    30 p   
5. Inter. 2 Brebeni        15     9    0    6    35-26    27 p   
6. Voinţa Jitaru        15     7    3    5    36-30    24 p
7. Unirea Bărăşti        15     7    1    7    52-33    22 p   
8. Avântul Oporelu    15     6    2    7    27-26    20 p
9. Oltul Slătioara        15     5    3    7    28-33    18 p
10. Oltul Curtişoara    15     5    1    9    29-54    16 p
11. AS Pleşoiu        15     5    0    10    30-64    15 p
12. Unirea Priseaca    15     3    2    10    30-49    11 p   
13. Voinţa Mărgineni    15     2    3    10    20-53     9 p
14. Voinţa Verguleasa    15     0    2    13    13-59     2 p

Seria a II-a   
Viitorul Leoteşti    - Oltul Greci        2-1
Victoria Dobrun    - Unirea Pârşcoveni2-3   
Arsenal Milcov    - Ceramica Oboga    3-0
FC Piatra-Olt    - Speranţa Şopârliţa    3-0   
Branco Brâncoveni - FC Bârza            0-1    
Ştiinţa Găvăneşti    - Unirea Vulpeni        7-0
Recolta 2 Stoicăneşti - Olteţul Fălcoiu        2-1   

Clasament
1. Ştiinţa Găvăneşti    15    10    1    4    59-22    31 p
2. FC Bârza            15    10    1    4    38-26    31 p
3. Unirea Pârşcoveni    15     9    3    3    44-22    30 p
4. Victoria Dobrun        15     9    2    4    35-19    29 p
5. Unirea Vulpeni        15     8    3    4    30-35    27 p
6. Viitorul Leoteşti        15     8    1    6    31-24    25 p
7. Rapid Piatra-Olt        15     8    1    6    30-23    25 p
8. Ceramica Oboga    15     6    3    6    30-22    21 p
9. Branco Brâncoveni    15     6    1    8    23-34    19 p
10. Arsenal Milcov    15     6    0    9    24-34    18 p
11. Oltul Greci        15     5    2    8    30-35    17 p
12. Olteţul Fălcoiu        15     4    3    8    34-36    15 p
13. Speranţa Şopârliţa    15     4    1    10    15-37    13 p
14. Recolta 2 Stoicăneşti    15     1    0    14     8- 62      3 p   
                   
Seria a III-a
Spicul Mărunţei    - Speranţa Redea        3-1
FC Mihăieşti    - Sportul Berindei        1-1
Voinţa Băbiciu    - Unirea Radomireşti    1-0
Victoria Cezieni    - Dacia Gostavăţu        3-0
Ştiinţa 2 Dăneasa    - Viitorul Vlădila        1-0
Şoimii Drăchiceni    - Oltul Scărişoara        7-0
Valea Oltului Cilieni – Progresul Fărcaşele    1-2

Clasament
1. Voinţa Băbiciu        15    11    0    4    48-21    33 p
2. Dacia Gostavăţu        15    10    0    5    53-27    30 p
3. Victoria Cezieni        15    8    4    3    49-32    28 p
4. Progresul Fărcaşele    15    9    1    5    41-31    28 p
5. Viitorul Vlădila        15    8    3    4    44-26    27 p
6. Şoimii Drăghiceni    15    8    2    5    58-43    26 p
7. Spicul Mărunţei        15    8    2    5    45-36    26 p
8. Ştiinţa 2 Dăneasa    15    7    2    6    27-29    23 p
9. Valea Oltului Cilieni 15    6    3    6    39-39    21 p
10. FC Mihăieşti        15    6    3    6    43-47    21 p
11. Sportul Berindei    15    4    2    9    31-45    14 p
12. Speranţa Redea    15    3    3    9    24-49    12 p
13. Unirea Radomireşti    15    3    1    11    31-56    10 p
14. Oltul Scărişoara    15    1    0    14    17-69     3 p
           
Seria a IV-a
Unirea Brastavăţu    - Înainte Tia Mare        2-4
Unirea Ursa        - Victoria Ianca        2-2
Juventus Gura Padinii - Viitorul Orlea     3-2
Oltul Giuvărăşti    - Voinţa St. Cel Mare    3-1
CN Vădastra    - Recolta Grojdibodu    5-2
Oltul Izbiceni    - Cristalul Cruşov        4-2

Clasament       
1. Înainte Tia Mare    13    9    3    1    45-23    30 p
2. CN Vădastra        13    9    0    4    51-26    27 p
3. Juventus Gura Padinii    13    7    3    3    44-26    24 p
4. Oltul Giuvărăşti        13    7    1    5    39-36    22 p
5. Unirea Ursa        13    6    2    5    40-32    20 p
6. Oltul Izbiceni        13    6    2    5    26-22    20 p
7. Victoria Ianca        13    6    2    5    27-27    20 p
8. Viitorul Orlea        13    6    1    6    27-31    19 p
9. Recolta Grojdibodu    13    5    3    5    46-28    18 p
10. Cristalul Cruşov    13    5    1    7    28-42    16 p
11. Voinţa Ştefan C.Mare 13    2    2    9    21-38      8 p
12. Unirea Brastavăţu    13    0    0    13    17-80      0 p

Comentarii

Redacţia

2012-03-28 19:15:09

Conținutul website-ului www.gazetanoua.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea Gazeta Nouă. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa office@gazetanoua.ro