Junioarele III de la LPS Slatina, victorie cu 38-2 contra celor de la CSS Slatina

Echipa de junioare III de la LPS Slatina are maximum de puncte după primele două runde scurse din actualul sezon. În weekend, handbalistele pregătite de Victor Dăbuleanu au înregistrat o victorie la un scor de proporţii, 38-2, pe teren propriu cu CSS Slatina, echipă recent înfiinţată. Practic, pe teren a existat o singură echipă, având în vedere scorul de pe tabelă.

După victoria cu CSS Petroşani, echipa de junioare III de la LPS Slatina a învins, fără drept de apel, CSS Slatina, scor 38-2. Handbalistele aflate sub comanda lui Victor Dăbuleanu n-au avut practic adversar, obţinâd victoria la un scor rar întâlnit în handbal. Adversarele au marcat în cele 60 de minute doar de două ori, pe teren existând o singură echipă.

„Nu sunt prea multe de spus despre acest joc, am rulat tot lotul, altfel încât toate fetele să bifeze minute”, a precizat antrenorul de la LPS Slatina, Victor Dăbuleanu.

Duminică, LPS Slatina va întâlni, în deplasare, CSS Craiova, formaţie aflată pe locul cinci în clasamentul seriei.