Ianovschi, după meciul cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu: „La nivelul Ligii a II-a, dacă nu reuşeşti să înscrii, apar probleme”

Antrenorul echipei CSM Slatina, Mihai Ianovschi, aştepta un rezultat pozitiv de la jucătorii săi în meciul cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, pierdut cu 2-1, după un gol încasat în minutul 90. Gruparea slătineană a avut ocazii clare ratate, iar o greşeală în lanţ, în defensivă, a privat-o din nou de obţinerea a cel puţin un punct.

Echipa de fotbal CSM Slatina a cedat în meciul cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, după un gol primit în minutul 90, la capătul unei confruntări în care slătinenii şi-au creat ocazii clare de gol, însă neconcretizate pe tabelă. Antrenorul echipei slătinene, Mihai Ianovschi, spune că nivelul fotbalului din eşalonul secund este altul, iar jucătorii săi trebuie să conştientizeze acest lucru şi să fructifice ocaziile pe care le au.

„Un meci sub aşteptările mele, nu au mai avut agresivitatea din meciul anterior, cu toate astea ne-am creat situaţii de marca, dar la nivelul Ligii a II-a dacă nu reuşeşti să înscrii, să fii bine organizat în defensivă, apar probleme. Am fost conduşi, am revenit, echipa a avut reacţie şi am egalat repede, au fost momente în care am dominat, momente în care am fost dominaţi, din păcate, din neatenţie, pe fondul unor greşeli în lanţ, am primit gol în minutul 90. Jucătorii trebuie să înţeleagă că este un alt nivel, că trebuie să alerge mai mult, să se implice mai mult, pentru că ne aşteaptă meciuri din ce în ce mai grele”, a declarat antrenorul echipei CSM Slatina, Mihai Ianovschi.

CSM Slatina va întâlni sâmbătă, 12 septembrie, cu începere de la ora 13.00, Rapid Bucureşti, în cadrul unei partide ce se va disputa pe Stadionul 1 Mai. Confruntarea va fi transmisă în direct pe Digi 1.