CSM Slatina, victorie pentru a se menține lider, în deplasarea de la Văleni

CSM Slatina s-a impus cu 4-0 pe terenul celor de la Vedea Văleni Nicolae Titulescu, singura echipă ce reușit să-i împiedice pe cei de la Petrolul Potcoava, care s-au aflat o bună perioadă pe primul loc. Slătinenii au deschis scorul în minutul 13, prin Constantin Radu, golul majorării venind abia în minutul 75, atunci când mijlocașul slătinenilor a reușit dubla. Celelalte două goluri au fost marcate de Andrei Bîră, în minutele 76 și 90. Oaspeții au trecut de câteva ori pe lângă golul de onoare, ratând inclusiv un penalty.

CSM Slatina a continuat seria victoriilor în meciul susținut în deplasare cu Vedea Văleni Nicolae Titulescu, scor 0-4.

Gruparea pregătită de Bobi Verdeș a deschis repede scorul, reușind să fructifice un contraatac, finalizat de Constantin Radu (min. 13). Același jucător a majorat scorul, după un un-doi cu Precup (min.75). Slătinenii s-au desprins în ultimul sfert de oră, diferența fiind făcută mai ales fizic. Andrei Bîră a reușit dubla, în minutule 76 și 90.

Gazdele au avut câteva mari ocazii de a înscrie, însă goalkeeper-ul Sorin Gavriș a fost la post. De asemenea, Vedea Văleni a ratat golul de onoare în minutul 87, când Ionuț Ilie a executat în transversală o lovitură de la unsprezece metri.

Pe lângă golurile marcate, CSM Slatina a mai avut și alte ocazii, însă, la fel ca în jocul cu Vedița Colonești, au existat multe spații libere, Vedea Văleni fiind de asemenea o altă echipă care a ieșit la joc.

Cu victoria de la Văleni, CSM Slatina a ajuns la cel de-al zecelea succes consecutiv, aflându-se pe primul loc în ierarhia Ligii a IV-a.