CSM Slatina, victorie la limită în deplasarea de la Curtișoara. Grigore Ceapă, autorul unicului gol

CSM Slatina s-a impus greu pe terenul formației aflate pe primul loc în Liga a IV-a, Oltul Curtișoara. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Grigore Ceapă, în minutul 78. Gruparea slătineană obține astfel cele trei puncte, extrem de importante în lupta pentru a termina pe primul loc sezonul din campionatul județean.

CSM Slatina s-a impus la limită, scor 1-0, pe terenul formației Oltul Curtișoara, pregătită de Marius Popa. Grigore Ceapă a marcat unicul gol, în minutul 78, dintr-o lovitura liberă indirectă, dictată după ce portarul echipei adverse a reținut un balon trimis spre poartă de un coechipier.

Slătinenii pregătiți de Bobi Verdeș veneau după meciul din Cupa României, cu FC Argeș, în care au reușit calificarea în 16-imile competiției.

Misiunea slătinenilor pe terenul formației ce ocupa primul loc nu a fost deloc ușoară, însă în cele din urmă au reușit să obțină cele trei puncte, extrem de importante în lupta pentru a termina, la finalul stagiunii, pe primul loc în Liga a IV-a.

Obiectivul cel mai important, de altfel, al grupării CSM Slatina, este accederea la baraj, implicit promovarea în Liga a III-a. În aceste condiții, slătinenii trebuie să trateze atent meciurile cu adversarele din campionatul județean, pentru a evita surprizele.