CSM Slatina s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

Echipa de handbal CSM Slatina a trecut la pas de Dinamo Bucureşti, în optimile de finală ale Cupei României. Gruparea slătineană s-a impus cu 37-15, calificându-se astfel în premieră în sferturile competiţiei. Antrenoarea grupării slătinene, Victorina Bora, a utilizat mai mult jucătoarele care nu prea au evoluat, având în vedere adversara accesibilă.

CSM Slatina va juca în sferturile de finală ale Cupei României. Gruparea pregătită de Victorina Bora a învins, în optimi, în deplasare, formaţia de Divizia A, Dinamo Bucureşti, scor 37-15. Accederea în această fază a competiţiei este una în premieră, având în vedere faptul că, în sezoanele precedente, echipa slătineană a părăsit competiţia încă din primul tur.

Antrenoarea grupării slătinene a abordat jocul de pe terenul echipei Dinamo Bucureşti cu jucătoarele care au evoluat mai puţin în Liga Naţională, menajându-le astfel pe cele care au dus greul în acest sezon.

CSM Slatina va întâlni, în sferturile de finală, o echipă din Liga Naţională. Cel mai probabil meciul se va disputa pe terenul grupării slătinene.