CSM Slatina pierde la un gol pe terenul echipei Gloria Bistrița

Echipa de handbal CSM Slatina nu a reușit să revină cu puncte de pe terenul echipei Gloria Bistrița, deși s-a aflat la conducere pe tabela de câteva ori. Handbalistele pregătite de Victorina Bora au cedat la un gol, scor 23-22, la capătul unui joc aprig disputat, cu multe eliminări de ambele părți.

CSM Slatina a pierdut la limită, scor 23-22, meciul jucat în devans pe terenul celor de la Gloria Bistrița, echipă angrenată în Cupa EHF. Handbalistele slătinene au reușit o primă repriză bună și au intrat în avantaj la pauză, scor 11-12, însă în actul secund gazdele au reușit să echilibreze. Gloria Bistrița s-a desprins înainte cu zece minute de final la patru goluri, scor 22-18, și în ciuda eforturilor slătinencelor de a egala, meciul s-a încheiat în favoarea gazdelor, la un gol diferență.

CSM Slatina va continua lupta pentru supraviețuire cu un joc extrem de important, pe teren propriu, cu Rapid București, care va avea loc pe 2 noiembrie.