CSM Slatina, la a 23-a victorie consecutivă. Liga a III-a, din ce în ce mai aproape

Echipa de fotbal CSM Slatina a obținut o nouă victorie, bifând astfel cel de-al 23-lea succes consecutiv. Gruparea pregătită de Bobi Verdeș a învins, scor 5-0, echipa Viitorul Osica de Jos, într-o partidă disputată pe Stadionul 1 Mai. Slătinenii numără meciurile până la baraj, obiectivul fiind accederea în eșaloanele superioare ale fotbalului.
CSM Slatina s-a impus fără probleme în meciul de pe teren propriu cu Viitorul Osica de Jos, scor 5-0, la capătul unei partide controlate în totalitate.

Căpitanul de echipă Gabriel Precup a  deschis scorul în minutul 15, cu o reluare de cap din 6 metri, după o centrare a lui Stănică.

Valeriu Preda a majorat scorul în minutul 33, după o centrare cu efect, stabilind astfel scorul după primele 45 de minute.

Fundașul central Mircea Scheau a dus scorul la 3-0 în minutul 51, iar Cosmin Căpățînă a punctat pentru 4-0 în minutul 82.

Tabela a fost închisă în minutul 86 de Gabriel Precup. După o combinație cu David Oprescu, căpitanul slătinenilor a trimis în poartă pentru 5-0, stabilind scorul final.

CSM Slatina a mai făcut astfel un pas către barajul de promovare, Liga a III-a fiind astfel din ce în ce mai aproape.

CSM Slatina: Gavriș, Valeriu Preda, Scheau, Panait, Tudor, Ovidiu Popescu, Precup, Bîră, David Oprescu, Căpățînă. Au mai jucat: Stancu, Constantin Radu, Cristian Preda.