CSM Slatina, la 90 de minute de promovarea în Liga a III-a

Echipa de fotbal CSM Slatina susţine returul barajului de promovare în Liga a III-a, în deplasare, cu Gloria Corneşti, campioana judeţului Dâmboviţa, sâmbătă, 22 iunie, cu începere de la ora 17.30. Gruparea pregătită de Bobi Verdeş este favorită, fiind avantajată de victoria cu 2-0 din meciul tur, dar mai ales de faptul că nu a primit gol acasă. Mai mult, golurile marcate în deplasare contează dublu, iar slătinenii au forţa necesară de a înscrie şi pe terenul adversarei.

CSM Slatina se află la 90 de minute de promovarea în Liga a III-a. După victoria cu 2-0 de pe teren propriu, echipa aflată sub comanda lui Bobi Verdeş are prima şansă la promovarea în Liga a III-a. Manşa retur cu Gloria Corneşti se dispută sâmbătă, 22 iunie, de la ora 17.30, pe terenul din localitatea dâmboviţeană.

Cu o victorie, orice rezultat de egalitate sau chiar o înfrângere la limită, gruparea slătineană este echipa ce va promova în Liga a III-a. Meciul se poate prelungi doar în cazul unei victorii cu 2-0 pentru Corneşti, iar un succes mai clar de atât al gazdelor le-ar aduce lor promovarea. Un gol marcat de slătineni în deplasare ar cântări dublu, prin urmare sunt de departe favoriţi, jucătorii pregătiţi de Bobi Verdeş aflându-se la 90 de minute de Liga a III-a.

CSM Slatina nu se confruntă cu probleme de lot înaintea manşei retur, iar antrenorul grupării slătinene va putea alinia cea mai bună formulă de joc. Slătinenii se vor bucura de susţinere pe terenul formaţiei dâmboviţene, interesul în rândul microbiştilor slătineneni de a face deplasarea la meci fiind destul de mare.

Gloria Corneşti- CSM Slatina, din cadrul returului barajului de promovare în Liga a III-a, se va disputa în acest weekend, sâmbătă, 22 iunie, de la ora 17.30.