CSM Slatina, înfrângere previzibilă cu SCM Craiova

Echipa de handbal CSM Slatina rămâne fără niciun punct acumulat în Liga Națională. Handbalistele aflate sub comanda Victorinei Bora au pierdut la scor confruntarea cu SCM Craiova, care s-a impus fără prea mari eforturi, scor 34-23, în jocul disputat în Bănie. Slătinencele au înregistrat al treilea eşec consecutiv, aflându-se pe ultimul loc în clasamentul Ligii Naționale.

Slătinencele au ținut pasul cu SCM Craiova până prin minutul 20 al întâlnirii, însă câteva ratări de la şapte metri în tabăra elevelor Victorinei Bora au adus dezechilibrul pe tabelă. Formația din Banie, care are jucătoare valoroase, s-a desprins la şase goluri, scor la pauză 18-12.

Actul secund a început slab pentru gruparea pregătită de Victorina Bora, iar craiovencele s-au distanțat, cea mai mare diferență înregistrată la un moment dat fiind de 13 goluri, mult prea mult ca slătinencele să mai spere la un rezultat pozitiv.

Ostase şi Alexandra Andrei au fost cele mai periculoase jucătoare pentru CSM Slatina, fiecare trecându-si în cont câte şase goluri, în timp ce de la SCM Craiova, Cristina Zamfir, care a marcat 11 goluri.

CSM Slatina este singura echipă fără punct acumulat în Liga Națională, după primele trei runde, iar misiunea menținerii se anunță infernală pentru echipa aflată sub comanda Victorinei Bora.