CSM Slatina iernează cu victorii pe linie. Succes categoric în ultimul meci din 2018

Echipa de fotbal CSM Slatina a încheiat cu o nouă victorie stagiunea de toamnă, ajungând la borna 17. Gruparea pregătită de Bobi Verdeș s-a impus cu 5-0 pe terenul celor de la Academica Balș, în cadrul ultimului meci din tur. CSM Slatina, al cărei obiectiv este promovarea în Liga a III-a, iernează pe primul loc cu maximum de puncte.

Slătinenii au deschis scorul în minutul 4, când Andrei Bîră a finalizat un contraatac. Grigore Ceapă a majorat avantajul la jumătatea reprizei, dintr-o lovitură de la unsprezece metri, iar Precup a dus scorul la 3-0 înainte de intrarea la cabine.

Actul secund a adus aceeași dominare a slătinenilor, care au mai punctat pe tabelă prin Bărbuți, care a reluat cu capul în poartă o centrare a căpitanului Gabriel Precup, și prin Ceapă, care și-a trecut în cont dubla.

CSM Slatina a bifat, în ultimul meci din 2018, cea de-a șaptesprezecea victorie consecutiva, încheind astfel turul fără eșec sau puncte pierdute.

Obiectivul grupării slătinene este accederea la baraj, implicit promovarea în Liga a III-a.