CSM Slatina a remizat pe terenul divizionarei secunde CS Mioveni

Echipa de fotbal CSM Slatina a încheiat la egalitate cel mai important meci de pregătire al iernii, disputat în deplasare, în compania formației care se bate la promovare în Liga I, CS Mioveni. 1-1 este rezultatul înregistrat de CSM Slatina pe terenul grupării argeșene, golul echipei slătinene fiind marcat de atacantul Marian Vlada.

CSM Slatina a oferit o replică bună în meciul de pregătire disputat, în deplasare, în compania uneia dintre cele mai bune formații ale Ligii a II-a, CS Mioveni.

Gazdele au deschis scorul în minutul 5, prin Balint, care a reluat cu capul în poartă, un balon recentrat în urma unei lovituri libere. Slătinenii au replicat, iar în minutul 10 Marian Vlada a adus egalarea cu o execuție spectaculoasă de la distanță. S-a terminat egal, 1-1, un joc extrem de util pentru ambele echipe.

Dacă pentru CSM Slatina a fost al doilea amical al perioadei de pregătire, pentru CS Mioveni a fost ultima repetiție înaintea stagiunii de primăvară din Liga a II-a.

Antrenorul echipei slătinene, Mihai Ianovschi, a utilizat formule de joc diferite în cele două reprize, pentru a utiliza întreg lotul aflat la dispoziție.