CSM Slatina a remizat, 0-0, cu CSM Alexandria, în primul amical disputat pe teren propriu

După testele susţinute, în deplasare, în compania divizionarelor secunde Pandurii Târgu Jiu şi CS Mioveni, CSM Slatina a disputat, miercuri, primul joc acasă. CSM Alexandria a fost adversara grupării slătinene, într-un joc de pregătire încheiat cu o remiză albă.

CSM Slatina a susţinut primul meci al perioadei de pregătire, de pe teren propriu, în compania formaţiei CSM Alexandria, singura echipă în faţa căreia slătinenii au pierdut în turul actualului sezon. Mihai Ianovschi a abordat amicalul cu echipe diferite de start în cele două reprize, în care s-au jucat câte 60 de minute, astfel încât toţi componenţii lotului să evolueze cât mai mult. De asemenea, cei trei portari aflaţi în lot au jucat câte 45 de minute, astfel încât toţi să aibă un număr aproximativ egal de minute pe teren.

Meciul a adus puţine ocazii de poartă, fiind mai mult unul de luptă, pe o vreme destul de urâtă pentru fotbal, însă, chiar şi aşa, slătinenii au avut câteva oportunităţi. Jucătorul nou-venit, Cătălin Doman, a ieşit de pe teren în minutul 30, după ce a acuzat dureri la gleznă.

CSM Slatina va continua seria meciurilor amicale sâmbătă, cu începere de la ora 12.00, în compania echipei Vediţa Coloneşti. Meciul se va juca pe unul dintre terenurile din cadrul Complexului Sportiv „1 Mai”. Dacă va ploua, jocul va avea loc, la fel ca astăzi, pe terenul sintetic.

CSM Slatina (prima repriză): Velcu, Şcheau, Cotigă, Manea, Constantin Radu, Vasile Gheorghe, Ovidiu Popescu, David Oprescu, Doman, Deta, Laurenţiu Ana.
CSM Slatina (a doua repriză): Grecu/ Bălbărău, Toma Bodri, Găină, Cristi Preda, Demici, Dorin Toma, Grigore, Turlea, Necşulescu, Ceapă, Vlada.