CSM Slatina a încheiat sezonul Ligii a II-a cu o înfrângere usturătoare

Echipa de fotbal CSM Slatina a pierdut, scor 5-2, ultimul meci din cadrul play-out-ului Ligii a II-a, disputat în deplasare, în compania celor de la ACS Fotbal Comuna Recea. Golurile echipei pregătite de Cristian Stănculeţu au fost marcate de Ianis Stoica.

Deşi a condus pe tabela de marcaj, gruparea slătineană a încheiat în genunchi confruntarea din deplasare cu Fotbal Club Comuna Recea.

Slătinenii au deschis scorul, în minutul 16, prin Ianis Stoica, servit perfect de Doman, care a primit în centru, a avansat pe dreapta şi a centrat în faţa porţii, de unde tânărul atacant a trimis în poartă. Adversarii au egalat în minutul 34, prin Paul Batin, care a punctat pe tabelă din centrarea lui Brata, care l-a depăşit mult prea uşor pe fundaşul central Marian Manea, primele 45 de minute încheindu-se la egalitate, scor 1-1.

Actul secund a început cum nu se putea mai prost pentru slătineni. Gazdele au deschis scorul în minutul 46, prin acelaşi Paul Batin, care a reluat cu capul, de lângă Manea, o centrare din flanc. Slătinenii au egalat din nou pentru 2-2, prin acelaşi Ianis Stoica. Doman a trimis în stânga pentru Rareş Deta, scăpat cu portarul ieşit în întâmpinare, însă mijlocaşul a scos la ianis Stoica, care a trimis în plasă, la bara a doua (min.54).

Trei minute mai târziu, acelaşi Paul Batin înscrie pentru 3-2, tot de lângă Manea, pentru ca, la scurt timp, Recea să ducă scorul la 4-2, dintr-un penalty comis de tânărul portar Preduţ. Ultimul gol a fost marcat în minutul 71, după o altă greşeală în apărarea slătineană, meciul încheindu-se cu o înfrângere usturătoare pentru slătineni.

Partida de la Recea a fost ultima, din actualul sezon al Ligii a II-a,  pentru gruparea slătineană, care încheie play-out-ul pe poziţia a cincea cu 19 puncte, poziţie ce retrogradează direct.