CSM Slatina a condus cu 2-0 în deplasarea de la Chiajna, însă revine fără puncte, după o repriză secundă de coşmar

Echipa de fotbal CSM Slatina a pierdut cu 3-2 meciul susţinut, în deplasare, pe terenul celor de la Concordia Chiajna, în condiţiile în care a condus cu 2-0. Slătinenii au primit gol înainte de intrarea la vestiare, iar debutul în actul secund a fost cu adevărat de coşmar, încasând două goluri în doar două minute (57 şi 59).

CSM Slatina a deschis scorul în minutul 9, prin Ianis Stoica, care a executat impecabil o lovitură liberă de la 20 de metri. Daniel Rogoveanu a dus scorul la 2-0 în minutul 32, cu o reluare de cap din apropiere, după o centrare în faţa porţii a lui David Oprescu.

În minutul 41, după o centrare de pe dreapta, mingea respinsă în zonă centrală nu este îndepărtată de mijlocaşii slătineni, iar Biceanu reia cu un şut în forţă de la 18 metri.

Gazdele reuşesc să egaleze în minutul 57 dintr-un penalty transformat de Herghelegiu, pentru ca în minutul 59, Segiu Arnăutu să înscrie cu un şut de la distanţă, de la aproximativ 20 de metri. Minutele rămase de disputat au adus un joc haotic al slătinenilor, în încercarea disperată de a restabili egalitate. Vlada a avut o ocazie imensă de a marca, însă a şutat defectuos din poziţie ideală. S-a terminat cu victoria celor de la Concordia Chiajna, scor 3-2, iar CSM Slatina ratează şansa de a ierna pe un loc la jumătatea clasamentului.

Cu 16 puncte acumulate, gruparea slătineană ocupă locul 15, iar stagiunea de primăvară se anunţă cu adevărat de foc în lupta pentru menţinerea în Liga a II-a.