Adina Diaconu, medaliată cu bronz la World Junior Circuit Finals

Slătineanca Adina Diaconu începe 2018 cu o performanță extraordinară. După ce anul trecut a cucerit numeroase medalii europene, fiind de altfel câștigătoarea Europe Youth Top 10, sportiva pregătită de Petre Arnăutu a cucerit medalia de bronz la Luxemburg, în cadrul World Junior Circuit, competiție care a reunit cei mai buni tenismeni din lume la nivel de juniori.

Cea mai valoroasă sportivă a județului Olt, Adina Diaconu, obține o noua medalie importantă. Sportiva legitimată la CSM Slatina a cucerit bronzul în competiția care a reunit cele mai bune junioare din lumea.

"A fost un concurs bun, mi-am dorit sa joc cât pot de bine, să obțin o ultima medalie la junioare, fie ea de orice culoare", a declarat Adina Diaconu.

Adina Diaconu este astfel singura jucătoare din Europa care a reușit să prindă podiumul în cadrul World Junior Circuit Final, care s-a desfășurat în Luxemburg.