CSM Slatina câştigă cu 2-0 meciul din deplasare cu Vediţa Coloneşti. Popovici, autorul dublei

Echipa de fotbal CSM Slatina s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la Vediţa Coloneşti, la capătul unei partide în care atacantul Alexandru Popovici a fost omul meciului. „Vârful” grupării slătinene a reuşit „dubla”, punctând pe tabelă în minutule 45 şi 93. Cu această victorie, CSM Slatina îşi consolidează poziţia de lider al play-off-ului, cu 51 de puncte, dar şi un avans de opt puncte faţă de Viitorul Dăeşti.

Victorie importantă pentru CSM Slatina, în cel de-al patrulea meci al play-off-ului Ligii a III-a, susţinut în deplasare pe terenul celor de la Vediţa Coloneşti.

Gruparea slătineană a deschis scorul înainte de intarea la vestiare prin Alexandru Popovici, care a primit o minge pe culoar şi a şutat pe sub portarul celor de la Vediţa Coloneşti.  „Vârful” grupării slătinene a adus  liniştea celor trei puncte în prelungirile meciului. Acesta a primit o minge în adâncime, a pătruns în careu şi a trimis în poartă, pentru 2-0, în minutul 90+3, după o serie de ocazii ratate de slătineni.

Cu această victorie, CSM Slatina are 51 de puncte, fiind urmată de Viitorul Dăeşti cu 43 de puncte, CSM Alexandria cu 41 de puncte şi Vediţa Coloneşti, cu 28 de puncte, care a suferit a patra înfrângere consecutivă astăzi.

Runda viitoare, CSM Slatina va evolua tot în deplasare, în compania celor de la Viitorul Dăeşti.